Zachodniopomorskie wstępuje do Unii Światłowodowej

Włącz nowoczesny Internet w swojej Gminie

Łącze światłowodowe to przyszłość internetu, która może zawitać do Twojej gminy już dziś. Dzięki projektowi Unii Światłowodowej po sieci w Zachodniopomorskim będzie można surfować z zawrotną – największą w Polsce – prędkością 600 Mb/s.

 • Nowoczesność

  Światłowód ma praktycznie nieograniczone możliwości przesyłu. Ooznacza to prędkość nawet do 600 Mb/s, a jeszcze większe przyśpieszenie łącza w przyszłości nie będzie wiązało się ze zmianą instalacji. Zawsze będziesz miał najszybszy Internet.

 • Wygoda surfowania

  Różnicę odczujesz nawet przy łączeniu się ze zwykłymi stronami internetowymi, a wszelkie aplikacje sieciowe będą po prostu działać płynniej i szybciej.

 • Zdalna praca i edukacja…

  Szybkie łącze to łatwa komunikacja audio i wideo. W praktyce oznacza to realną możliwość pracy zdalnej, która jest przyszłością zatrudnienia.

 • …oraz komfortowa rozrywka

  Miłośnicy gier online i Ci, którzy korzystają z Internetu do oglądania filmów, dobrze wiedzą, że nic nie irytuje bardziej jak koniczność buforowania. Dzięki światłowodowi rozrywka online stanie się po prostu bardziej komfortowa.

 • Stała prędkość

  Tradycyjne łącza kablowe są podatne na wahania prędkości, światłowód to gwarancja utrzymania prędkości nominalnej przez cały czas od momentu podłączenia, 24 godziny na dobę, niezależnie od okoliczności.

 • Wygodne współdzielenie

  Światłowód to niezwykle przepustowe łącze. Z jednego adresu i w tym samym czasie wielu użytkowników może korzystać z szybkiego dostępu do Internetu. Wszyscy domownicy mogą jednocześnie robić coś w sieci bez utraty komfortu błyskawicznego łącza.

Czym jest Unia Światłowodowa?

Zachodniopomorska Unia Światłowodowa jest wspólnym projektem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Konwentu Starostów Województwa Zachodniopomorskiego, Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego oraz Orange Polska. Członkami Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej mogą zostać wszystkie gminy województwa.

Celem Unii jest bliska współpraca pomiędzy Orange, jednostkami samorządowymi, lokalnymi społecznościami i liderami w zakresie planowania i realizacji inwestycji w rozwój infrastruktury światłowodowej – w szczególności na terenach o rozproszonej zabudowie, gdzie koszt dotarcia do poszczególnych domostw jest wysoki.

Model Unii z powodzeniem sprawdził się już w innych województwach Polski i przynosi korzyści zarówno mieszkańcom, jak i lokalnym przedsiębiorstwom i samorządom.

Dlaczego warto wypełnić deklarację?

Aby cieszyć się nowoczesnym Internetem w domu czy lokalu użytkowym, należy wypełnić załączoną deklarację. Dzięki temu ultraszybkie łącze światłowodowe zostanie w pierwszej kolejności doprowadzone do najbardziej zainteresowanych osób.

Co zrobić z wypełnioną deklaracją?

Wypełnioną deklarację wystarczy przekazać w jeden z poniższych sposobów:

 • przesyłając skan lub zdjęcie wypełnionej deklaracji na adres: Zachodniopomorska.Unia@orange.com
 • wrzucając deklarację do urn stojących między innymi w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta
 • przekazując deklarację podczas wizyty przedstawiciela Orange