Światłowód to najszybszy i najnowocześniejszy Internet w Polsce!

Szybki Internet to wygodniejsze korzystanie z sieci. Łącze światłowodowe umożliwia oglądanie stron bez buforowania, granie w czasie rzeczywistym oraz błyskawiczne pobieranie treści.

 • Nowoczesność

  Światłowód ma praktycznie nieograniczone możliwości przesyłu. Dziś oznacza to prędkość 100 Mb/s, ale przyśpieszenie łącza w przyszłości nie będzie wiązało się ze zmianą instalacji. Zawsze będziesz miał najszybszy Internet.

 • Wygoda surfowania

  Różnicę odczujesz nawet przy łączeniu się ze zwykłymi stronami internetowymi, a wszelkie aplikacje sieciowe będą po prostu działać płynniej i szybciej.

 • Zdalna praca i edukacja…

  Szybkie łącze to łatwa komunikacja audio i wideo. W praktyce oznacza to realną możliwość pracy zdalnej, która jest przyszłością zatrudnienia.

 • …oraz komfortowa rozrywka

  Miłośnicy gier online i Ci, którzy korzystają z Internetu do oglądania filmów, dobrze wiedzą, że nic nie irytuje bardziej jak koniczność buforowania. Dzięki światłowodowi rozrywka online stanie się po prostu bardziej komfortowa.

 • Stała prędkość

  Tradycyjne łącza kablowe są podatne na wahania prędkości, światłowód to gwarancja utrzymania prędkości nominalnej przez cały czas od momentu podłączenia, 24 godziny na dobę, niezależnie od okoliczności.

 • Wygodne współdzielenie

  Światłowód to niezwykle przepustowe łącze. Z jednego adresu i w tym samym czasie wielu użytkowników może korzystać z szybkiego dostępu do Internetu. Wszyscy domownicy mogą jednocześnie robić coś w sieci bez utraty komfortu błyskawicznego łącza.

Czym jest Unia Światłowodowa?

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego i Orange Polska powołali Lubuską Unię Światłowodową, której celem jest budowa infrastruktury światłowodowej w całym województwie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Orange Polska.

Dlaczego warto wypełnić deklarację?

Aby cieszyć się nowoczesnym Internetem w domu czy lokalu użytkowym, należy wypełnić załączoną deklarację. Dzięki temu ultraszybkie łącze światłowodowe zostanie w pierwszej kolejności doprowadzone do najbardziej zainteresowanych osób.

Co zrobić z wypełnioną deklaracją?

Wypełnioną deklarację wystarczy przekazać w jeden z poniższych sposobów:

 • przesyłając skan lub zdjęcie wypełnionej deklaracji na adres: Lubuska.Unia@orange.com
 • wrzucając deklarację do urn stojących między innymi w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta
 • przekazując deklarację podczas wizyty przedstawiciela Orange