23 maja ruszył ogólnopolski Program „Gmina otwarta na inwestycje”23 maja ruszył ogólnopolski Program „Gmina otwarta na inwestycje” pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Organizatorem Programu jest Orange Polska – partner cyfrowej transformacji Polski. Program „Gmina otwarta na inwestycje” to pierwsza w Polsce inicjatywa, której podstawowym zadaniem jest budowanie dobrych praktyk we współpracy władz samorządowych z operatorami telekomunikacyjnymi realizującymi inwestycje w zakresie budowania infrastruktury światłowodowej w Polsce. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.gminaotwartanainwestycje.pl
Podpisanie Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej
Światłowód w Skwierzynie


Podpisanie Mazowieckiej Unii Światłowodowej

1/26

Podpisanie Pomorskiej Unii Światłowodowej

1/6

Lubuska Unia Światłowodowa podpisana w Brodach

1/44

O cyfrowej przyszłości Lubuskiego – już po raz trzeci

W dniach 28-29 września, w malowniczym Dworze Kolesin odbyło się III Seminarium Sekretarzy Gmin Członkowskich, którego partnerem był Orange.

Seminarium dotyczyło m.in. digitalizacji samorządów, bezpieczeństwa cyfrowych informacji i rozwiązań ICT, które szturmem zdobywają uznanie kolejnych samorządowców w Polsce, a których Orange jest wiodącym dostawcą.

Istotnym celem, który sobie wyznaczyliśmy jest też dostarczenie mieszkańcom województwa Lubuskiego dostępu do internetu o przepustowości min. 100 Mb/s i więcej. Aby ten cel zrealizować prowadzimy ścisłą współpracę z Samorządami w ramach „Lubelskiej Unii Światłowodowej dla ostatniej mili”. Jesteśmy dumni z faktu, że wspólnie przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu i możemy dostarczać proste, zrozumiałe i przyjazne dla mieszkańców Lubuskiego rozwiązania technologiczne.

1/3