Gala Finałowa programu „Gmina otwarta na inwestycje”3 marca wieczorem w Lubelskim Centrum Konferencyjnym podczas ogólnopolskiej konferencji EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI, odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu „Gmina otwarta na inwestycje”.

W trakcie wydarzenia uhonorowano wszystkich laureatów i nagrodzono gminy, które uzyskały największą ilość punktów w programie. Zapowiedziano też oficjalnie plany realizacji kolejnej edycji programu. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy, by udział w programie przełożył się na potencjał inwestycyjny i satysfakcję mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim laureatom oraz gminom biorącym udział w tym istotnym dla przyszłości cyfryzacji Polski wydarzeniu.

 1. Babimost
 2. Barwice
 3. Biały Bór
 4. Brody
 5. Cedry Wielkie
 6. Chojnice
 7. Człuchów
 8. Czorsztyn
 9. Drezdenko
 10. Gorlice
 11. Grzmiąca
 12. Iłowa
 13. Jaktorów
 14. Konarzyny
 15. Końskie
 16. Krzeszyce
 17. Lesznowola
 18. Liniewo
 19. Lubiszyn
 20. Łabowa
 21. Mińsk Mazowiecki Miasto
 22. Mrozy
 23. Mszczonów
 24. Nadarzyn
 25. Nawojowa
 26. Nieporęt
 27. Nowa Karczma
 28. Nowa Sucha
 29. Opinogóra Górna
 30. Osieck
 31. Ośno Lubuskie
 32. Piaseczno
 33. Piastów
 34. Prażmów
 35. Rzeczenica
 36. Serock
 37. Sękowa
 38. Siechnice
 39. Skała
 40. Sławoborze
 41. Słońsk
 42. Stepnica
 43. Stężyca
 44. Strzelce Krajeńskie
 45. Szczawno-Zdrój
 46. Szczecinek
 47. Świebodzin
 48. Tarczyn
 49. Tłuszcz
 50. Trzebiel
 51. Zabór
 52. Zbąszynek
 53. Żabia Wola
 54. Żary23 maja ruszył ogólnopolski Program „Gmina otwarta na inwestycje”23 maja ruszył ogólnopolski Program „Gmina otwarta na inwestycje” pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Organizatorem Programu jest Orange Polska – partner cyfrowej transformacji Polski. Program „Gmina otwarta na inwestycje” to pierwsza w Polsce inicjatywa, której podstawowym zadaniem jest budowanie dobrych praktyk we współpracy władz samorządowych z operatorami telekomunikacyjnymi realizującymi inwestycje w zakresie budowania infrastruktury światłowodowej w Polsce. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.gminaotwartanainwestycje.pl
Podpisanie Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej
Światłowód w Skwierzynie


Podpisanie Mazowieckiej Unii Światłowodowej

1/26

Podpisanie Pomorskiej Unii Światłowodowej

1/6

Lubuska Unia Światłowodowa podpisana w Brodach

1/44

O cyfrowej przyszłości Lubuskiego – już po raz trzeci

W dniach 28-29 września, w malowniczym Dworze Kolesin odbyło się III Seminarium Sekretarzy Gmin Członkowskich, którego partnerem był Orange.

Seminarium dotyczyło m.in. digitalizacji samorządów, bezpieczeństwa cyfrowych informacji i rozwiązań ICT, które szturmem zdobywają uznanie kolejnych samorządowców w Polsce, a których Orange jest wiodącym dostawcą.

Istotnym celem, który sobie wyznaczyliśmy jest też dostarczenie mieszkańcom województwa Lubuskiego dostępu do internetu o przepustowości min. 100 Mb/s i więcej. Aby ten cel zrealizować prowadzimy ścisłą współpracę z Samorządami w ramach „Lubelskiej Unii Światłowodowej dla ostatniej mili”. Jesteśmy dumni z faktu, że wspólnie przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu i możemy dostarczać proste, zrozumiałe i przyjazne dla mieszkańców Lubuskiego rozwiązania technologiczne.

1/3